petak, 15 novembar 2019

Crna Gora dostigla dva gola zaostatka, pa poklonila pobjedu Poljskoj

Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo u fudbalu

Poljaci vodili 2:0, Crna Gora došla do 2:2, a onda primila dva jeftina i naivna gola

Objavio  nov 15, 2017

Crna Gora, bez šestorice prvotimaca, porazom je završila kvalifikacije za Mundijal. Očekivano, Poljska je slavila u uzbudljivom meču, u kome je Crna Gora stigla dva gola zaostatka, a onda bukvalno poklonila pobjedu rivalu za srećan put u Rusiju.

Poljaci iz prva dva napada došli do dva gola prednosti, mirno čuvali 2:0 do 78. minutu, iako je oslabljeni Tumbakovićev tim imao dobar posjed lopte i nekoliko opasnih situacija u prvom poluvremenu.

Spektakularnim golom Mugoše, te efektnim udarcem Tomaševića sa ivice šesnaesterca, naš tim je stigao do 2:2.

Kada je izgledalo da može da dođe i do preokreta, kada se klimao plasman Poljske u završnicu, Mijušković je poklonio gol Levandovskom, a onda Stojković autogolom završio mundijalsku priču.

Selektor Ljubiša Tumbaković nije mogao da računa na nekoliko standardnih prvotimaca zbog povreda i suspenzija  - Stefana Savića, Marka Vešovića i Stevana Jovetića - dok su roviti Marko Simić i Adam Marušić na klupi.