nedjelja, 26 maj 2019

MILAN U MUKAMA

Golman u nadoknadi donio prvi bod svojoj ekipi

Gatuzov tim je od samog početka pokušao da izvrši pritisak, dobre prilike su u uvodnih 15 minuta imali Bonaventura u trećem i Kalinić u 12.minutu.

Objavio  dec 04, 2017

Fudbaleri Beneventa napravili su veliko iznenađenje nakon što su odigrali neriješeno 2:2 sa Milanom i tako osvojili prvi istorijski bod u debitanskoj sezoni u Seriju A.

Gatuzov tim je od samog početka pokušao da izvrši pritisak, dobre prilike su u uvodnih 15 minuta imali Bonaventura u trećem i Kalinić u 12. minutu, a domaći su pripretili na isteku prvih pola sata igre, preko Pariginija.

Milan je poveo tek u 38. minutu preko Đakomo Bonaventure nakon centaršuta Kesija 0:1, a na samom početku drugog poluvrijemena George Puškaš pravnuje rezultat 1:1 u 50. minutu. Ali radost igrača Beneventa je trajala samo nekoliko minuta jer je  u 57.  minutu Nikola Kalinić zatresao mrezu domačina 1:2 i doveo Milan u novo vođstvo.

Novi problem za ekipu Đenara Gatuza dogodio se u 75. minutu, kada je Alesio Romanjoli dobio drugi zuti karton, nakon poklizavanja u pokusaju da zaustavi kontru domačina.

Konačan rezultat je postavio golman domaćina  Alberto Brinjoli u 95 minutu 2:2 i tako donio svjoj ekipi bod nakon 15 kola.

Poslednje azurirano utorak, 12 decembar 2017 12:02