Barselona prošla dalje

Mesi postigao jubilarni 100. gol u Ligi šampiona

U četvrtfinale će igrati još: Real Madrid, Sevilja, Roma, Juventus, Liverpul, Mančester Siti i Bajern Minhen

Objavio  mar 15, 2018

Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras na domaćem terenu u revanš utakmici fudbalere Čelzija sa 3:0 i tako objezbijedili prolaz u 1/4 finala Lige šampiona.

Prva utakmica koja se igrala na Stenford Bridžu završena je 1:1.

Domaći fudbaleri su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu. Prvi gol za Barselonu postigao je Leo Mesi u trećem minutu na sjajnu asistenciju Luisa Suareza.

Čelzi je prijetio preko Vilijana koji je sa 20-tak metara šutnuo ka golu domaćih, ali je sjajni golman Barselone Ter Štegen odbranio njegov šut.

Zatim slijedi još jedan šok za “plavce”, izgubljena lopta na sredini terena nakon čega je uslijedila kontra, a koju je u gol pretvorio Osman Dembele u 20. minutu i tako je 20-godišnji Francuz koji je plaćen 120 miliona postigao svoj prvi gol u dresu Barselone.

Na samamom početku drugog poluvremena “plavci” su tražili penal jer je Pike zakačio rukom Alonsa nakon čega je gostujući fudbaler pao u kaznenom prostoru, ali je sudija Damir Skomina pokazao da se igra nastavi.

Konačan rezultat na večerasnoj utakmici i svoj jubilarni 100. gol u Ligi šampiona postigao je Mesi u 63. minutu.

Pored Barselone, u četvrtfinale će igrati još: Real Madrid, Sevilja, Roma, Juventus, Liverpul, Mančester Siti i Bajern Minhen.

Žrijeb je zakazan za petak 16. marta u Nionu.

Poslednje azurirano utorak, 20 mart 2018 16:40