subota, 14 decembar 2019

MOŽE LI ROMA DO NOVOG ČUDA?

Liverpul na krilima Salaha do ubjedljivog rezultata

Sve je izgledalo da će Roma doživjet novi debakl u Ligi šampiona, ali su se fudbaleri rimske ekipe trgli i počeli bolje da igraju. Edin Džeko je smanjio rezultat na 5:1 u 81. Minutu, a četri minuta kasnije u 85. Minutu, Dijego Peroti postiže gol iz penala za 5:2.

Objavio  apr 25, 2018

Fudbaleri Liverpula i Rome odigrali su juče prvu polufinalnu utakmicu Lige šampiona. Ekipa Jurgena Klopa savladala je gostujuće fudbalere sa 5:2.

Golove za Liverpul postigli su u 36. i 46. minutu Muhamed Salah, Sadio Mane u 56. minutu i Roberto Firmino u 61. i 69. minutu. Strijelci za „Vučicu“ su bili Edin Džeko u 81. minutu i Dijego Peroti u 85. minutu iz penala.

Gostujuća ekipa je bolje počela meč i diktirala utakmicom sve do 25. minuta. Najbolju priliku za gol je imao Aleksandar Kolarov u 19. minutu kada je sa nekih 20-ak metara pogodio prečku.

Nakon toga, domaći tim se razdrmao i preuzeo kontrolu i u samo nekoliko minuta stvorili su dobre prilike za gol. Najbolju je imao Sadio Mane kada je sam izašao pred golmanom, ali nije uspio da savlada brazilskog golmana.

Prijetio je i Salah, ali je fantastični Alison saćuvao svoju mrežu. Alison je ostao nesavldan sve do 36. minuta kada je Muhamed Salah na asistenciju Firmina sa ivice šesnajsterca sjajno pogodio gol 1:0 i tako doveo svoju ekipu do vodsva.

Tu Liverpul nije stao jer je sjajni egipatski fudbaler još jednom savladao Alisona 2:0 u 46. minutu i tako postigao svoj drugi gol na utakmici.

U drugom poluvremenu „Crveni“ su nastavili tamo gdje su stali jer su već u 56. minutu vodili sa 3:0, a gol je postigao Sadio Mane na asistenciju Salaha. Pet minuta kasnije u strijelce se upisao i Roberto Firmino 4:0 na još jednu asistenciju Muhameda Salaha. U 69. minutu Firmino je poslije cenaršuta koji je uputio Milner, glavom postigao gol za 5:0 i tako se upisao jos jednom u strijelce.

Sve je izgledalo da će Roma doživjet novi debakl u Ligi šampiona, ali su se fudbaleri rimske ekipe trgli i počeli bolje da igraju. Edin Džeko je smanjio rezultat na 5:1 u 81. minutu, a četri minuta kasnije u 85. minutu, Dijego Peroti postiže gol iz penala za 5:2. Roma je mogla doći i do trećeg gola, ali je domaća ekipa uspjela da sačuva svoju mrežu do kraja utakmice.

Revanš meč polufinalne utakmice se igra 2. maja u Rimu.

Poslednje azurirano četvrtak, 26 april 2018 11:38