petak, 15 novembar 2019

BAJERN MINHEN MOŽE DA ŽALI ZA PROPUŠTENIM PRILIKAMA

Real Madrid u finalu Lige šampiona

Protivnika u finalu će saznati nakon utakmice Roma – Liverpul koja je u programu sjutra u 20:45 časova.

Objavio  maj 03, 2018

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona nakon što su u revanš utakmici remizirali na svom terenu protiv Bajern Minhena.

Konačan rezultat na kraju utakmice bio je 2:2, a prva utakmica u gostima završena 1:2 u korist Real Madrida.

U strijelce su se upisali Benzema u 11. i 46. minutu, Kimih u 3. minutu i  Hames Rodrigez u 63. minutu.

Gosti su dobro počeli meč jer su već nakon samo 3. minuta poveli preko Kimiha 1:0. Nedugo zatim u 11. minutu Karim Benzema postiže izjednačujući gol 1:1.

Do kraja prvog poluvremena ekipa Bajerna je prijetila preko Levandovskog, ali je sjajni Kostarikanac Kejlor Navas i večeras pokazao zašto je jedan od najboljih golmana svijeta jer je u nekoliko navrata pored pokušaja Levandovskog, zaustavljao i pokušaje Tomasa Milera i Hamesa Rodrigeza.

Već u na početku drugog poluvremena Karim Benzema u 46. minutu postiže svoj drugi gol na utakmici za 2:1 nakon katasrofalne greške Ulrajha.

Bajern Minhen znatno oslabljen jer nije mogao da računa na Robena, Vidala i Komana zbog povreda vrši pritisak na domaći tim jer sada im za prolaz treba dva gola. Pritisak koji su vršili gostujući fudbaleri se isplatio u 63. minutu kada Hames Rodrigez postize gol protiv svog bivšeg kluba za 2:2 i tako učinio utakmicu neizvjesnom.

Poslije postignutog gola ekipa Bajerna je prijetila sa svih strana, ali je čudesni Navas jos jednom spasio Real sjajnom intervencijom nakon šuta Tolisoa.

Ekipa Bajerna je do kraja utakmice pokušavala da ugrozi gol sjajnog Kostarikanca, ali nisu uspjeli u tome.

Real Madrid će svog protivnika u finalu saznati nakon utakmice Roma – Liverpul koja je u programu sjutra u 20:45 časova.

Poslednje azurirano četvrtak, 03 maj 2018 09:54