nedjelja, 22 septembar 2019

ROMA SE POBJEDOM OPROSTILA OD LIGE ŠAMPIONA

Liverpul u finalu protiv Real Madrida

Liverpul će u finale Lige šampiona 26. maja u Kijevu igrati protiv Real Madrida koji je u polufinalu eliminisao Bajern Minhena.

Objavio  maj 03, 2018

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finalu Lige šampiona nakon što su u polufinalu eliminisali fudbalere Rome, ukupnim rezultatom 7:6.

Roma je sinoć pobjedila Liverpul rezultatom 4:2, ali to nije bilo dovoljno za prolaz u finale jer je u prvoj utakmici izgubila rezultatom 5:2.

Fudbaleri „Vučice“ su dobro počeli meč i od početa su napadali, ali nakon kobne greške Rađe Naingolana uslijedila je kontra gostujućih fudbalera koju je u gol pretvorio Sadio Mane u 9. minutu.

Činilo se da to kraj za Romu, ali već u 15. minutu Džejms Milner postiže auto-go i tako ostavio tračak nade domaćim fudbalerima da mogu stić zaostatak koji bi ih odveo u finale.

Vrlo brzo gosti iz Engleske dolaze do nove prednosti preko Žoržinja Vajnalduma nakon kornera. Do poluvremena Liverpul je bez većih situacija kontrolisao utakmicu.

Drugo poluvreme Roma je počela dobro jer već u 52. minutu Edin Džeko dovodi svoj tim do izjednačenja. Nakon tog gola domaći fudbaleri su zaigrali znatno ofanzivnije, ali nijesu uspjeli doć do pogotka sve do 86. minuta kada se u strijelce upisuje i Rađa Naingolan.

Nekoliko minuta kasnije tačnije u 92. minutu, sudija Damir Skomina svira penal za Romu koji je u gol još jednom pretvorio Rađa Naingolan.

Poslednje azurirano četvrtak, 03 maj 2018 20:09